ÖZGEÇMİŞİM

 

1965 yılının Mart ayında Gaziantep’in Nizip İlçesine bağlı Günaltı (Tilmiyen) köyünde doğdum. – Anamın söylediğine göre babamın fıstıkları diktiği yıl doğmuşum—3 yaşına kadar köye kaldıktan sonra Gaziantep’e taşındık.

 

İlkokulu 4. sınıfa kadar Mustafa Necati İlkokulunda okudum. 5. sınıfı ise Vehbi Dai İlkokulunda okuyarak 1977 yılında mezun oldum.Ortaöğrenimimi Atatürk Lisesi’nin ortaokul bölümünde 1980 yılında tamamladım. Lise öğrenimimi ise Gaziantep Lisesinde 1984 yılında tamamladım

 

1986 yılında İstanbul Üniversitesi Edebiyat Fakültesi Kütüphanecilik Bölümünü kazanarak üniversite öğrenimime başladım. 1989 yılında 3 sınıfta okurken İstanbul ve Ankara’daki Kütüphanecilik Bölümleri arasında düzenlenen “Perran ÖZBEN Kütüphanecilik Ödülü Araştırma Yarışması”nda birincilik ödülü aldım. Üniversiteden 1990 yılında mezun oldum.

 

1991 yılında Ankara’nın Polatlı İlçesindeki Topçu ve Füze Okulunda yedek subay adayı olarak başlayan askerlik hayatım Asteğmen olarak Tekirdağ’ın Çorlu ilçesine atanmamla ayrı bir güzellik kazandı. Severek yaptığım askerlik görevim 1991 yılında teskere almamla tamamlanmış oldu.

 

15 Şubat 1993’te Gaziantep Üniversitesinde Kütüphaneci olarak göreve başladım. Hala aynı görevde çalışmaktayım.

 

1996 yılında Gaziantep Üniversitesi Sosyal Bilimler Enstitüsü Eğitim Bilimleri Bölümünü kazanarak yüksek lisansa başladım. 1998 yılında yüksek lisansımı tamamladım. Tez konum “Üniversite Öğrencilerinin Ders Çalışma Alışkanlıkları İle Akademik Başarılarının Karşılaştırılması” idi.

 

9-11 Eylül 1998 yılında Selçuk Üniversitesinde düzenlenen “VII. Ulusal Eğitim Bilimleri Kongresi”nde yüksek lisans tezimle aynı ismi taşıyan bildirimi sundum

 

Gaziantep’te yayınlanan “25 Aralık Eğitim ve Kültür Dergisi”nin Aralık 1998 sayısında “Amerikalıların Gaziantep Eğitimine Katkıları ve Amaçları” isimli makalem yayınlandı.

 

23.02.1999 tarihinde TEMA Vakfı Teşkilatlanma Bölümü Okullar Birimi Yönergesi çerçevesinde Gaziantep Üniversitesi Genç Temacılar Teşkilatının kurulmasında görev aldım. Gaziantep Üniversitesi Genç Temacılar Teşkilatı; İstanbul ili dışında 23.02.1999 tarihine kadar Genç Temacılar Teşkilatı olan 7 üniversiteden birisi oldu. Gaziantep Üniversitesi Genç Temacılar Teşkilatı çatısı altında; Gaziantep Üniversitesi’nde görev yapan akademik ve idari personel ile öğrenciler yer almaktadır. Gaziantep Üniversitesi Genç Temacılar Teşkilatında Teşkilat Başkanı olarak görev yapmaktayım.

 

2-8 Temmuz 2000 tarihleri arasında Tema Vakfı tarafından Bolu-Aladağ’da düzenlenen “Doğa ve Erozyon Eğitim Kampı”na katıldım. Kampın sonunda Katılım Belgesi aldım.