REKTÖR ADAYLIĞI SEÇİM BİLDİRGESİ

Gaziantep Üniversitesi’nin Değerli Mensupları,

Üniversiteler eğitim veren, araştırma ve proje yapan, bilgi üreten ve bunları yerel, ulusal, evrensel boyutlarda paylaşarak insanlığın yararına sunan kurumlardır. Üniversiteler bu misyonları ile aynı zamanda toplumsal gelişime ve değişime de öncülük ederler.

Mensubu olmaktan gurur duyduğum Gaziantep Üniversitesi’nde 17 yıldır görev yapmaktayım. Bu süreç içinde üniversitemizin farklı idari ve akademik birimlerinde görev alarak yeterli deneyim kazandığıma inanıyorum. İdari görevlerim sırasında çalışma arkadaşlarımın her birisi ile paylaşımcı, katılımcı ve özgür düşüncelerin rahatlıkla ifade edilebildiği ortamlar oluşturarak ortak aklın hâkim olduğu ve sonuç odaklı çalışmak her zaman önceliğim olmuştur.

Ortak akılla yönetilen, evrensel değerleri ilke edinen, kurumsallaşmış ve gelenekleri olan, bilgi ve teknoloji üreten, problem çözen, bulunduğu kentle gerçekten samimi bağları olan, paydaşları ile nitelikli birlikteliği olan, öğrencileri, idari personeli ve akademik personelinin aidiyet duygusu ile bağlı olmaktan gurur duyduğu, herkesin kendisini özgürce ifade edebildiği bir üniversite hedefliyorum.

Kutuplaştırıcı değil birleştirici, liyakat ve adalet anlayışına dayanan, kişisel birliktelikten ziyade kurumsal anlayışı her zaman tercih eden, çalışanlarına ayırt etmeksizin değer veren, başarıyı ödüllendiren, takım çalışması anlayışını ilke edinen, üniversitenin mali ve insan kaynaklarını kurumun ihtiyaçlarına göre fark gözetmeksizin doğru kullanan, sadece ulusal düzeyde değil, uluslararası düzeyde de daha saygın olması için çaba gösteren bir anlayış ile yönetilen Gaziantep Üniversitesi hedefliyorum.

Rektör adaylarını belirleyecek olan bu seçim sürecinin sadece projelerin, akademik ve etik değerlerin konuşulduğu seviyeli bir ortam ve anlayış içinde geçmesini, sonucun üniversitemize, şehrimize ve ülkemize hayırlı olmasını diliyorum. Önümüzdeki günlerde sizlerle tek tek bir araya gelerek hedeflediğim üniversite ve yönetim anlayışımı ayrıntılı olarak paylaşmak istiyorum.

Sevgi ve saygılarımla.

Prof. Dr. Mehmet Tarakçıoğlu
Gaziantep Üniversitesi Rektör Adayı

 

One thought on “REKTÖR ADAYLIĞI SEÇİM BİLDİRGESİ

  1. Mehmet Hocam merhaba,
    tebrik eder adaylığınızın gerek sizin için gerek üniversitemiz için hayırlara vesile olmasını dilerim.
    selamlar ve iyi çalışmalar dileklerimle

Bir Cevap Yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir